// צוות

דינה בליי

שחקנית

שחקנית בקבוצת התאטרון אנסמבל פספורט. משחקת בהצגות לאה, אי שם ובסימן הלוטוס. מועמדת לפרס קיפוד הזהב 2019 על תפקיד האם בהצגה לאה.

נולדה בארגנטינה. למדה משחק בסמינר הקיבוצים. התחילה את דרכה כשחקנית בתאטרון חיפה ב- 1985 ומאז הופיעה בהצגות רבות ומגוונות בתאטראות הקאמרי, הבימה, בית לסין, אנסמבל הרצליה, אנסמבל עיתים של רינה ירושלמי, התאטרון העברי ועוד. השתתפה בפסטיבלים בארץ ובחו"ל - פסטיבל ישראל, פסטיבל עכו, תאטרון קצר, פסטיבל אישה בחולון ותאטרונטו. הופיעה בסדרות טלוויזיה ובסרטי קולנוע.

בין תפקידיה הבולטים: אופליה בהמלט, הדוקטור בוויצק, ויאמר וילך בבימויה של רינה ירושלמי, הילד בהילד חולם, שוליית המענה בכריתת ראש, כרוב עצוב באשכבה מאת ובבימויו של חנוך לוין, אנטיגונה באנטיגונה והבובה בגטו בבימויו של גדי צדקה. קיבלה פרס פינקל על תפקיד הלבנה בחתונת הדמים בתאטרון הבימה, פרס שחקנית השנה על תפקיד הבובה בגטו בתאטרון העברי ופרס שחקנית מצטיינת בפסטיבל קריאה בבית לסין.

דינה בליי

יואב הייט

שחקן

שחקן בקבוצת התאטרון אנסמבל פספורט. משחק בהצגות אי שם ובסימן הלוטוס.

בוגר הסטודיו למשחק בהנהלת ניסן נתיב תל אביב.

שיחק באנסמבל תאטרון הרצליה בהצגות: ירמה, עירם של האנשים הקטנים, איפגניה באוליס, שלוש אחיות, המתאבד, דצמבר, איש ואישה אחת, אברם, פימה וים יבשה ים. בתאטרון חיפה: רוח ים, בריאת העולם, לילה בקניון, בית הקפה של ירח אוגוסט, בני ערובה, המליונרית מנאפולי והברבור. בתאטרון הקאמרי: מילאנו. בתאטרון בית לסין: קפה ערבה. בתאטרון באר שבע: איפיגניה באוליס. בתאטרון אורנה פורת לילדים ונוער: צבעים בחול ואמא אל תבואי. בתאטרונטו: הקרקס של מקס. בפסטיבל עכו: הימלאיה. בפסטיבל תאטרון קצר: עין לטושה, לוטו, החגיגה נגמרה והורמונאלי. בקבוצת עבודות תאטרון: מסיבת יום הולדת.

בטלוויזיה: הנערים, רק להיום, כיפת ברזל, אוטונומיות, הצורף, מתים לרגע, שטיסל, חצויה, דאוס, משמורת, מתי נתנשק, אולי הפעם, פרשת השבוע, שביתה, השועלים, חמישה גברים וחתונה, הלב של עמליה, חיי כלב, לתפוס את השמיים, טלנובלה בע"מ והפוך.

בקולנוע: הבן דוד, שרוכים, מחכים לסורקין, תהילים, הכל מתחיל בים, איזה מקום נפלא, המסע הארוך ושחקנים.

יואב הייט

אייל זוסמן

שחקן, יוצר עצמאי, מוסיקאי

ממייסדי קבוצת התאטרון אנסמבל פספורט ומי שהגה את שם הקבוצה. שיחק בהצגות פספורט והאזרח ק' ומשחק בהצגות לאה ובסימן הלוטוס. זוכה פרס קיפוד הזהב 2019 בקטגוריית שחקן משנה על תפקידיו בהצגה לאה.

בוגר בהצטיינות של החוג לאמנות התאטרון באוניברסיטת תל אביב.

שיחק בתאטרון חיפה בהצגות: יאנוש קורצ'אק יומן מן הגטו בבימויה של נולה צ'לטון ומלחמת טרויה לא תהיה בבימויו של מיקי גורביץ'. בתאטרון הקאמרי: מיתוס בבימויה של רינה ירושלמי. בתאטרון החאן: החיים הם חלום בבימויו של מיקי גורביץ'. בתאטרון המעבדה בירושלים: מחזה חלום בבימויה של יעל קרמסקי. שיחק באנסמבל קרמשניט - קומדיה דל ארטה ובהצגות שעלו בפסטיבל עכו. כמו כן, משחק בסרטי קולנוע ובסדרות טלוויזיה.

זכה בפרס קרן שרת ופרס התרבות של עיריית חיפה על כתיבת המחזה יונה הנביא.

אייל זוסמן

אליזבט וייסמן

שחקנית

שחקנית בקבוצת התאטרון אנסמבל פספורט. משחקת בהצגה בסימן הלוטוס.

בוגרת תואר ראשון ושני במסלול למשחק בחוג לאמנות התאטרון באוניברסיטת תל אביב. בוגרת מגמת תאטרון בבית הספר הריאלי העברי בחיפה. שיחקה בקבוצת התאטרון חי-פה. במסגרת הפקות תאטרון האוניברסיטה שיחקה מספר תפקידים בהפקות שונות: אליזבת באהבה אמונה תקווה בבימוי אלון טיראן; קלרה בעל סף פרישה בבימוי יונתן בק; אקדל הזקן בברווז הפרא בבימוי משה פרלשטיין; האישה הזקנה במתחם התפודים בבימוי מור לידור; שרלוטה בגן הדובדבנים בבימוי דפנה זילברג. במסגרת קבוצת התאיטרון חי-פה: יוליה בהעלמה יוליה ונעמה בגן ריקי בבימוי לנה מישוריס.

אליזבט וייסמן

רונן יפרח

שחקן

שחקן בקבוצת התאטרון אנסמבל פספורט. משחק בהצגות לאה ואי שם.

בוגר הסטודיו למשחק ניסן נתיב ירושלים. זוכה מלגות קרן שרת בשנים 1993 ו-1994. זוכה מלגת קרן ירושלים לשנת 1995. למד משחק שנה ב-STUDIO  H.B N.Y. וב-N .Y ACTOR STUDIO ושם שיחק בהצגות השחף ומודליאני בהדרכת הבמאי ארתור פן ובאדיפוס המלך עם אל פצ‘ינו בבימוי אסטל פרלסטון.

שיחק בתאטרון חיפה, בתאטרון הקאמרי, בתאטרון המעבדה, בתאטרון תמונע, בזירה הבין-תחומית, בתאטרון הסמטה, בפסטיבל עכו, בתאטרון הידית, בתאטרון קולנוע גורדון ובתאטראות לילדים ולנוער.

בין תפקידיו הבולטים: ווייצק בווייצק בבימויו של עמיר קליגר, דסלר בגטו בבימויו של יהושע סובול, גידי במשחקים בחצר האחורית בבימויו של עודד קוטלר, קוריולנוס בקוריולנוס בבימויו של איתי דורון, תיאודור הרצל בזה מסתובב בבימויו של אבי גיבסון בר-אל, הורדוס בסלומה בבימויו של יובל זמיר, מספר דמויות בשיחות לילה בבימויו של עמיר קליגר, ג'רי בבגידה בבימויו של איתי דורון ועוד.

רונן יפרח

גבריאלה (גבי) דוד

שחקנית

משחקת בקבוצת אנסמבל פספורט בהצגה בסימן הלוטוס.

ילידת תל אביב. שיחקה במשך שנתיים בתאטרון האנגלי הקטן. בוגרת בית הספר לאומנויות הבמה בית צבי, שנת 1967. בתום לימודיה, השתתפה במספר הצגות בתאטראות שונים: בתאטרון הקאמרי – ברוריה בשלמה המלך ושלמי הסנדלר ופוריפומפפה בעוץ לי גוץ לי; בתאטרון העירוני חיפה – הדרקון ורוסיניול במחזה מארה סאד מאת פיטר וייס ובבימוי יוסף מילוא. אחרי כן עבדה באותו התאטרון כעוזרת במאי במחזה המצוד המלכותי של השמש. בשובה לתל אביב הצטרפה לתאטרון גיורא גודיק והשתתפה בהצגות המכשפה מאת אברהם גולדפדן, שלמה החכם מהאדם ועוד. הצטרפה לתאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער, בו השתתפה במספר הצגות ובהן תומי תם, אמנון ותמר ואנה פרנק. עם הצגות אלו הופיעה ברחבי הארץ בפני ילדים ובני נוער. התגוררה באיטליה בין השנים 2012-1979. השתתפה במחזה גבירתי הנאווה בתאטרון הבימה. בימים אלה שוקדת על תואר ראשון באמנות התאטרון באוניברסיטת תל אביב.

גבריאלה (גבי) דוד

פלורנס בלוך

שחקנית

שחקנית בקבוצת התאטרון אנסמבל פספורט. משחקת בהצגה אי שם.

ילידת צרפת, עלתה לארץ ב-1988. בוגרת מגמת משחק באוניברסיטת תל אביב, 1992.

בין ההצגות בהן השתתפה: בתאטרון בית לסין - הפרדס, אוצר יקר, טרטיף והאורחת. בתאטרון הקאמרי - אשכבה ורוסיטה. בתאטרון חיפה - כובע הקש האיטלקי, אופרת היהודים והילד חולם. בתאטרון החאן - אדמה, אושר, אשליה, בגדי המלך, גן הדובדבנים, הזמרת קירחת יותר, המצליחים, הקסם הגדול, מילה של אהבה, מלחמה על הבית, נישואים, שלוש נשים מחכות והקמצן. בתאטרון אנסמבל הרצליה - אנטיגונה. בצוותא - רואים ת‘סוף וככה בדיוק רציתי. בתאטרון גבעתיים - לה פמילייה. בפסטיבל אביניון – Vernissage.

בקולנוע: המילים הטובות, הקפות, נשים, כלבים לא נובחים בירוק, שרמן בחורף, מסעות ג‘יימס בארץ הקודש ואבנים.

בטלוויזיה: מולייר, תיק סגור, שאול, משחק החיים, חלומות מתוקים והחיים זה לא הכל.

פלורנס בלוך

ירדן גלבוע

שחקנית, יוצרת עצמאית

שחקנית בקבוצת התאטרון אנסמבל פספורט. משחקת בהצגה לאה. מועמדת לפרס קיפוד הזהב 2019 בקטגוריית השחקנית הראשית על תפקיד נורה בהצגה לאה.

בוגרת בית הספר לאמנויות הבמה סופי מוסקוביץ'. שיחקה בפסטיבל עכו, בתאטרון תמונע, בתאטרון יפו ובצוותא.

שיחקה באנסמבל עיתים של רינה ירושלמי במשך שש שנים, והשתתפה בהצגות פרגינט, המלך הולך למות, פרויקט התנ"ך והרצל. שיחקה בהצגה דרקון הזהב ובהצגה בבית בגן החיות מאת אדוארד אלבי. הייתה מועמדת לפרס קיפוד הזהב בקטגוריית השחקנית הראשית לשנת 2016. היא יוצרת ושחקנית במופע FREEDOM OF SPEECHLESS, קופרודוקציה ישראלית-שוויצרית. ביימה בתאטרון צוותא ובתאטרון יפו: בפרויקט 14/48 ובאימפרו - הסטודיו למשחק, בהפקת שנה ג': אדם הוא אדם מאת ברטולד ברכט וקרנפים מאת אז'ן יונסקו. מלמדת באימפרו - הסטודיו למשחק ובבית הספר לאומנויות הבמה סופי מוסקוביץ', ובבית הספר לאמנויות תלמה ילין.

ירדן גלבוע

מיכל ויינברג

שחקנית, זמרת

שיחקה בקבוצת התאטרון אנסמבל פספורט בהצגות פספורט והאזרח ק'.

בוגרת בית צבי. בין ההצגות בהן שיחקה: בתאטרון הספרייה - המופע שירי ז׳אק ברל בבימויו של רפי ניב, הבעל האידאלי בבימויו של מיטקו בוזקוב ונפש יהודי בבימויו של ארתור קוגן; בתאטרון גשר - דון ז׳ואן והשטן במוסקבה בבימויו של יבגני אריה, אופרה בגרוש בבימויו של אדולף שפירא והרי את לעצמך בבימויו של יורם פאלק; בתאטרון תמונע - מיין ג׳רוזלם בבימויו של אייל וייזר, פדרה מאוהבת בבימויה של לילך דקל-אבנרי והלוואי שהיית אישה ומרי סטיוארט בבימויו של עירא אבנרי; בתאטרון באר שבע - איפגניה בבימויו של גדי רול, למה לא באת לפני המלחמה בבימויו של כפיר אזולאי וקומפני בבימויו של רפי ניב. בנוסף, שיחקה בתאטרון המדיטק ובתאטרון נוצר.

על תפקידה באיפגניה, הייתה מועמדת לפרס התאטרון הישראלי וזכתה בפרס קיפוד הזהב לשנת 2012.

מיכל ויינברג

יוסף אלבלק

שחקן

שיחק בקבוצת התאטרון אנסמבל פספורט בהצגה האזרח ק׳.

בוגר הסטודיו למשחק ניסן נתיב בירושלים וזוכה מלגת הצטיינות עם תום הלימודים, בשנת 2012.

שיחק בתאטרון האינקובטור בהצגות: הטרגדיה של מקבת - עיבוד ספוקן וורד, בבל, איוב בעיבודו ובימויו של יוסי יזרעאלי אשר עלתה בבכורה בפסטיבל ישראל ועוד. בנוסף, הוא חלק מאנסמבל השחקנים של תאטרון מיקרו ושיחק בהצגות שמשון ומלחמות היהודים ובמחזות המקוריים שכתב רועי מליח רשף, דם דם דא דם והלידה. כמו כן, שיחק בלילה מאלף של תאטרון תמונע, באורפיאוס - עיבוד מחול ושחקנים שעלה במוזיאון תל אביב, בתפקיד פיזי באופרה הספר מסיביליה - קופרודוקציה ישראלית-איטלקית, במספר הצגות ילדים אשר עלו בבית אבי חי בבימויה של ברכי ליפשיץ ועוד. בנוסף, הוא חלק מתאטרון הקרקס, תאטרון אספלט בהובלתו של משה חנוכה. משחק במספר סדרות בערוץ הילדים האינטרנטי ערוץ מאיר.

יוסף אלבלק

נעמה שפירא

שחקנית, מחזאית

שיחקה בקבוצת התאטרון אנסמבל פספורט בהצגה האזרח ק׳.

בוגרת בית צבי בהצטיינות.

בין ההצגות בהן שיחקה: בתאטרון הקאמרי - שלוש אחיות בבימויו של חנן שניר והשחף בבימויו של בוריס מורוזוב; בהבימה - ציד המכשפות בבימויו של אברהם אסאו; בבית לסין - הוא הלך בשדות בבימויו של כפיר אזולאי, הים הכחול העמוק בבימויו של אלון אופיר, אנשים, מקומות ודברים בבימויה של רוני פינקוביץ׳ ובקומדיה אלוהי הקטל; בתאטרון חיפה - כולם היו בני וזכרונות חוף ברייטון בבימויו של עודד קוטלר ואהבה קשה; בתאטרון באר שבע - נשים לא מדברות.

בטלוויזיה: הפרלמנט, חטופים, בורגנים, כן או לא ועוד.

בקולנוע: בוצ׳ה, אש זרה, וסרמן ועוד. מלמדת משחק ובימוי במסגרות נוער. זוכת פרס השחקנית המצטיינת בתאטרון הקאמרי ושחקנית מצטיינת בפסטיבל פותחים במה בבית לסין.

נעמה שפירא

ערן שראל

שחקן

שיחק בקבוצת התאטרון אנסמבל פספורט בהצגה האזרח ק׳.

בוגר החוג לתאטרון באוניברסיטת תל אביב.

בין ההצגות בהן השתתף: בתאטרון הקאמרי - כנר על הגג בבימויו של משה קפטן, קזבלן בבימויו של צדי צרפתי, עמודי החברה בבימויו של ארתור קוגן ואופרה בגרוש בבימויו של גלעד קמחי; בתאטרון הבימה - תמרה בבימויו של חנן שניר והילד חולם בבימויו של עומרי ניצן. בנוסף, שיחק באנסמבל עתים של רינה ירושלמי במשך שלוש שנים והשתתף בהצגות חלום ליל קיץ, מקבת, ויאמר וילך ושלוש אחיות. שיחק בהצגות רבות בבימויה של נולה צ׳ילטון, ביניהן: שוב מדברים על אהבה בתפקיד הראשי, זכוכית שבורה, כלב חוצות והגולם מפראג.

כמו כן, הופעותיו בטלוויזיה כוללות את האיש שרצה למנוע מלחמה, רמזור, פצועים בראש וטקסי דרייבר.

ערן שראל

נעמי יואלי

יוצרת, שחקנית, חוקרת תאטרון

שיחקה בקבוצת התאטרון אנסמבל פספורט בהצגה פספורט.

יוצרת עצמאית במסגרות שונות בכתיבה, בבימוי ובמשחק. הופיעה בפסטיבלים והנחתה סדנאות סיפור, משחק ובובנאות בארץ ובעולם: בגרמניה, בהולנד, באנגולה, בוייטנאם, בסינגפור, בתאילנד, בספרד, בצרפת, בליטא ועוד. מלמדת ומנחה סדנאות במסגרות שונות בארץ ובחו"ל.

למדה ספרות עברית וספרות אנגלית באוניברסיטה העברית ולימודי תאטרון ובימוי באוניברסיטת תל אביב. בעלת דוקטורט בתאטרון מאוניברסיטת תל-אביב, בציון "מעולה".

בין יצירותיה הבימתיות: תיאסטס, עם דורון תבורי; עורו ונעלה בפסטיבל מקודשת; ובמיוחד גן זה בפסטיבל בבית; בשורות נעימות ומשיבות נפש, השולחן: עבודת כיתה ובין הספירות בקבוצת רות קנר; אקס חמותי החורגת בזירה הבינתחומית י-ם; נפיץ: תיירות מלחמה ודודה פרידה: המוזיאון בפסטיבל עכו. בנוסף, מביימת, מנחה ויוצרת הצגות ילדים במסגרת תאטרון הקרון בירושלים, ביניהן: על שלשה דובים וזהבה אחת, השושנה ישנה, סיפורי חלם, ציפור הגשם, הוגו שלי והאוסף הכי הכי. הופיעה בהצגה בשורות נעימות ומשיבות נפש בתאטרון Abadia במדריד, ספרד ובהצגת היחיד אקס חמותי החורגת בתאטרון Dunois בפריס בסדרת הופעות.

כלת פרס לנדאו, פרס רוזנבלום, עמיתת כבוד של האוניברסיטה הפתוחה, פרס ראשון בפסטיבל עכו על ההצגה דודה פרידה: המוזיאון, פרסי קיפוד הזהב לבין הספירות בקטגוריות הצגת השנה, עיבוד למחזה ושחקנית השנה ופרס פריצת דרך בשפה אמנותית להצגה נפיץ.

נעמי יואלי

דורון תבורי

שחקן, מתרגם, במאי

שיחק בקבוצת התאטרון אנסמבל פספורט בהצגה פספורט, שתורגמה חלקית על ידו.

התחיל את דרכו בתאטרון באר שבע, שם שיחק בהצגות עלי כינור והלילה השנים עשר בבימויו של חנן שניר. שנים אחרי כן חזר ושיחק בבאר שבע במתחזה בבימוי רוברט וודרוף ובסיד בבימויו של כריסטיאן לופא.

בין ההצגות הנוספות בהן שיחק: בתאטרון העירוני חיפה - נפש יהודי וגטו בבימויו של גדליה בסר ומחכים לגודו בבימויו של אילן רונן; בהבימה - מעלילות גבורת הבורגנים, ופרגודים בבימוי אופירה הניג; בתאטרון תמונע - בתוך הבדידות של שדות הכותנה, וברוחות רפאים, שתיהן בבימויה של יעל קרמסקי; באנסמבל עיתים בבימוי רינה ירושלמי - המלך הולך למות, הטייפ האחרון של קראפ ופר גינט; בתאטרון גשר - אני דון קיחוטה והאורסטאה בבימויו של יבגני אריה ולוליטה\ז׳אן ד׳ארק בבימויו של יחזקאל לזרוב. בנוסף, שיחק בתאטרון יפו בהפקה מחודשת של מחכים לגודו. השתתף בפסטיבל ישראל כזמר/שחקן-סולן במופע משורר בניו יורק מאת לורקה/דורי פרנס. כמו כן, שיחק במספר הפקות עצמאיות בארץ ובחו"ל, ביניהן הצגת יחיד של מחזות האורסטאה בתרגומו של אהרון שבתאי ויחד עם נעמי יואלי, בתיאסטס, בתרגומו. ניהל את הזירה הבין תחומית בירושלים ולמשך תקופה קצרה את התאטרון העירוני בחיפה. ממקימי תאטרון דימונה. לימד משחק באום אל-פחם ותרגם לתאטרון מגרמנית, מנורווגית ומצרפתית. זוכה פרס עדה בן נחום לתרגום, פרס כינור דוד, פרס מאיר מרגלית, פרס רוזנבלום לאמנויות הבמה, פרס קלצ׳קין למשחק, פרס התיאטרון הישראלי, פרס לנדאו לאמנויות הבמה ופרס ראש הממשלה לתרגום.

דורון תבורי

רועי מליח רשף

מחזאי, יוצר, שחקן

שיחק בקבוצת התאטרון אנסמבל פספורט בהצגה פספורט.

מייסד פרויקט המחזאים וזוכה פרס רוזנבלום לשנת 2018 על פרויקט המחזאים. מנהל פרויקט 14/48 – פרויקט התאטרון המהיר בעולם. חבר מועצת מפעל הפיס לתרבות ואומנות. זוכה פרס המחזאי בטקס פרסי התאטרון לילדים ולנוער 2013. ראש מסלול תאטרון, ארט-טים, שנת 2017 - מסלול מצויינות בתאטרון לנוער. מנחה סדנאות כתיבה - טכניקות למבנה הסיפור ומלמד סדנאות בימוי ומשחק בשיטת יאט/לאבאן - ניתוח דפוסי התנהגות דרך פסיכולוגיה של תנועה - בארץ ובחו"ל בסדנאות פרטיות. מורה לבימוי, למשחק ולתאטרון מחול בסמינר הקיבוצים ומורה למחזאות בניסן נתיב. בעבר לימד בסטודיו לאומניות הבמה מיסודו של יורם לווינשטיין ובאקדמיה לאמנות הבמה – פאולו גראסי במילאנו. כמו כן, לימד בסטודיו של גל אמיתי, בבית הספר למשחק אימפרו בהנהלתו של אבי מלכה ובריאקטינג סטודיו. מדריך שחקנים ובימאים בתחום הקולנוע והתאטרון. יצר את Miracolo שעלה ב-Piccolo Teatro, במילאנו, איטליה, במסגרת פסטיבל Masterclass. יצר את ההצגה חיים אחרים שבין השאר, הופיעה באיטליה, בהודו ובארצות הברית וזכתה בפרסים רבים. בנוסף, יצר את הנסיכה השחורה שהופיעה בגרמניה ובצ׳כיה וזכתה בפרסים. כבמאי ביים בין השאר את ההצגות הבאות: מנותקים, סיפור הצלחה, רוברטו צוקו, בינתיים ימשיך להיות פה קר, יאק אומר מו, בילי רגל עקומה, נוף ילדות, גלנגרי גלן רוס ועוד.

שיחק בהצגות לפתוח פה גדול, פרויקט לארמי, כישוף, במקל בסרגל, סופה של בדיחה ועוד.

רועי מליח רשף